Architectuur & BouwkundeCiviele & constructieve techniekGebouwen

Weerts Logistics Park: Wisseling van de wacht

Over het project

Wisseling van de wacht. Tijdens de ontwikkeling van het omvangrijke distributiecentrum verkocht Goodman het project vlak voor start bouw aan Weerts. Vandaar: wisseling van de wacht.

In opdracht van Goodman ontwierpen we een distributiecentrum op een herontwikkelingslocatie op een prominente locatie aan de snelweg. Voor Weerts implementeerden we tijdens de bouw specifieke huurderswensen.

Rol van Vicoma

Door schaarste aan kavels op speciale logistieke bedrijventerreinen, wordt de focus steeds vaker naar herontwikkelingslocaties verplaatst.

Dergelijke “brownfield” locaties vragen doorgaans om beduidend meer advieskracht. Zo ook in Oosterhout. Er moest onder andere rekening gehouden worden met gefaseerde sloop en bouw, bodemverontreiniging, grondverbetering, geluid, waterhuishouding en externe veiligheid.

Vicoma zette haar expertise in op logistiek en architectonisch en bouwkundig vlak. Daarnaast bood Vicoma ondersteuning bij de omgang met de locatiespecifieke factoren. Zo hebben de eigen constructeurs, in nauwe samenwerking met de adviseur geotechniek, de grondverbetering inzichtelijk gemaakt Dit om te komen tot een economisch optimale oplossing. Tot slot heeft Vicoma een belangrijke rol gespeeld in het BREEAM-traject, waarbij tussentijds de ambitie van “Very Good” naar “Excellent” is bijgesteld.

Resultaat

Een imposant complex met een vloeroppervlak van maar liefst ruim 67.000 m2. Gesitueerd op een prominente zichtlocatie aan de A27.

En een verbreding en verdieping van onze expertise op diverse gebieden. Specifieke locatiegebonden vraagstukken onderzochten we én wisten we vakkundig te beantwoorden. De opgedane kennis helpt ons zeker weer bij volgende projecten.

Luchtfoto van een groot distributiecentrum met zonnepanelen op het dak, omgeven door een industriegebied en een golfbaan.
Architectonische weergave van een modern bedrijfsgebouw met parkeerplaats en vrachtwagens.

Expertises

Architectuur & BouwkundeCiviele & constructieve techniek

Markt

Gebouwen
Portretfoto van een lachende man in een donkerblauw vest tegen een grijze achtergrond.

Arjan en zijn team kunnen je alles over vertellen.

Arjan Exel

Commercieel manager Velsen

Hoofdvraag

Een distributiecentrum ontwerpen op een prominente snelweglocatie en tijdens de bouw naadloos overstappen van opdrachtgever Goodman naar Weerts.

Resultaat

Een imposant distributiecentrum van ruim 67.000 m2 op een prominente zichtlocatie aan de A27, gerealiseerd voor twee opdrachtgevers en een verrijking van Vicoma’s expertise.

Begeleid door

Locatie

Oosterhout

Divers uitgevoerde projecten

Ons consultancy en ingenieursbureau werkt voor veel verschillende klanten aan single- en multidisciplinaire projecten met een pragmatische en flexibele aanpak.

Lees alle projectreferenties

“Gunvor: Vicoma bedenkt oplossing voor verlaging vlamboogenergie”

Een elektrische vlamboog ontstaat wanneer stroom overspringt tussen twee geleiders. Bijvoorbeeld door kortsluiting. Dit kan leiden tot een intense hitte met gevaarlijke gevolgen. De energie die hierbij vrijkomt wordt vlamboogenergie…

Lees hier alles over

Samen een breed palet aan expertise

Binnen Vicoma bundelen we een breed palet aan expertise. Van engineering tot projectmanagement, waardoor we complexe technische vraagstukken integraal en doordacht aanpakken.